Wine Lunch & Cake

07/04/2024

Vzpomínka na cestu kolem Kapského města.

Milí přátelé, zdravím z domoviny.

Poslední dobou jsme měli hodně cestování. Od října do konce března celkem 5 cest : Namibie, JAR sever (zvířata) , Bali, Andalusie a JAR jih ( víno, gastronomie, setkávání )

Ti, kdo mne znají, ví, jak si zakládám na programu našich cest. Než ho vymyslím a rezervuji uběhne pár týdnů. Nejprve po důkladném výzkumu vytyčím trasu s výlety a potom ve vybraných místech hledám zajímavá ubytování, žádné standardní betonové bloky pro masový turismus. Pokud jedeme do známé destinace, kombinuji osvědčená ubytování s novými hotely, což znamená většinou výlet do neznámých končin a překvapení.

Plánování poslední dovolené v Jihoafrické republice, u Kapského města (již čtvrtá návštěva jihu JARu) to nebylo jinak. A tak jsem vybrala 9 nových ubytování. Uprostřed cesty jsem si uvědomila, jak to krásně vše do sebe zapadá. Nejprve na Garden Route byl oběd v místě TheSEN, ubytování ve Franschoeku nahoře nad vinicemi hotel DREAM (sen), den potom ve vinné oblasti u Franschhoeku v údolí ubytování v hotelu DROOM ( holandsky- afrikánsky to znamení sen) , hned poté v Tulbaghu hotel Le Rêve ( francouzsky sen) a zakončení v hotýlku u Atlantiku jménem AH… To vše během 5 dnů.

Všude jsme se setkali se zajímavými cestovateli, večery plné rozhovorů u výborného vínka. Navíc jsme se opět potkali s jihoafrickými kamarády, celkem 5 setkání. Přiblížím atmosféru v následujícím cestopisu s názvem KRUH. Zakončí série fotografií. Pouze klikněte na link : Afrika pro pokročilé 23   2. kapitola KRUH. Hned za ním je link na fotografie z posledni cesty .