Testimonials

                       on work of the leading photographer Jana Vanourkova Jan Skrbek 

"je mi ctí ...

Jan Skrbek | 31.03.2011

Ahoj Jani, vždy mě fascinovala Tvoje odvaha se vrhat do nových začátků. Na rozdíl od "běžných" dobrodruhů je však Tvé počínání doprovázeno nezměrnou vůlí dosáhnout maxima, což je u Tebe korunováno jeho skutečným dosažením. To se týká nejen Tvé počítačové profese, ale i snahou o poznání a porozumění světu (Tvé reportáže a postřehy z exotických cest okořeněné skvělými fotografiemi byly vždy nejen pro mne jedinečnou inspirací a zdrojem poučení). Tvůj poslední "úlet" do umělecké fotografie Ti poskytuje jedinečnou možnost k vyjádření nejniternějších pocitů, představ a vizí. Vytváříš trvalé hodnoty, obohacující tento svět. Díky za jejich zprostředkování i nám, běžným smrtelníkům "

Zuzana Cerny

16.03.2023

Ahoj Jani, Nikdy jsem nebyla ani v Africe (miluju tvé fotky z Namibie, jsou jak říkáme anglicky "out of this world") ani v Emirátech (tam mě to vůbec neláká, přílišné pozlátko a uměle vytvořený svět, kde vládnou peníze) ani na Kubě (tam bych se ráda podívala, ale s americkým pasem zatím nemůžu). Tvoje reportáže jsou velice čtivé, humorné, poučné. Obdivuji Tvůj talent, Tvoji "boldness", smysl pro dobrodružství, odvahu se pustit do čehokoli neznámého. Ať už je to cestování, psaní či fotografování. Cestovní destinace se stávají omezenými, neboť svět se změnil ve velký Disney Land a kultura se tomu globálně přizpůsobuje. Smutné. Měla jsi štěstí, že jsi svět procestovala před globalizací.A tak doufejme, že ještě existují oblasti nedotčené a že budeš schopná v nich najít další inspiraci a podělit se o ni. Už se moc těším!
Zuzana Cerny 

Mirka Precova  

Poděkování

Mirka Prečová | 01.04.2011

Ahoj Jano,

nebudu se opakovat a psát Ti jaký máš talent, jak jsi fakt dobrá fotografka a máš pro to cit a oko a jaký jsi báječný člověk. Jsem moc ráda, že můžu říct, že jsi naše kamarádka... a že jsme na tebe pyšní. zdravím a díky, Mirka a Roman"

Dana Skrbková

guest 2007 Namibia trip

Dana | 21.08.2019

Jani, děkuji ti, že jsi mi ukázala nádhernou Afriku z pohledu turisty, ale i z pohledu fotografa, který tu krásu dokáže úžasně zobrazit. Je to země do které se díky tobě ráda vracím a budu i nadále vracet. Při pohledu na tvé fotografie nasávám její vůni a myšlenkama jsem opět tam.

Díky, Dana 


Mary Dymackova  

"... jen tak dál!

Mary | 04.04.2011

Jani,
Tvé putování světem je inspirující,
Tvé barevné vidění je okouzlující
a Tvá životní vitalita je neutuchající ☺
Jen tak dál!

Mary"

Majka Vratnickova

 "štěstí

Marie Vrrátníčková | 14.07.2011

Je veliké štěstí, dělat úspěšně to, co ho baví a tu radost rozdávat dál.

Nechci opakovat stále , jak jsi nadaná. To každý musí vidět na Tvých úžasných fotografiich.Chtěla bych Ti napsat, že jsem vždy věřila ve Tvůj talent a ve světovou proslulost. Jsem moc ráda s Tebou,Tvými fotkami a reportážemi z dalekých cest.Majka"

Jana cornelius

"

jak vyjadrid obdiv

Jana Cornelius | 23.03.2011

Jani, ja Te znam a obdivuju uz dlouha leta pro Tvoji nekonecnou aktivitu a pozitivni pristup k zivotu, Ty jsi zarny priklad cloveka ktery zije zivot plnne kazdy den. A ted naraz vidim jak se odrazi Tvoje uzasna povaha ve Tvych dilech, jaku nam prinasis tu novost pohledu, krasu prirody a kazdodennich veci a sny o dalekych cestach. No a ty barvy, Ty jsi kralovna barev.
Jana 

Vera Schoblova 

"pozdrav a blahoprani

Věra Schöblová | 03.04.2011

Mila Janicko, vis, ze se mi Tve prace moc libi a musim rict, ze jsi stale lepsi a lepsi. Preji TI, aby i v Cesku se Ti darilo a abys mohla stale tolik cestovat a fotit a tvorit...... Vera

 

Marek Audy

 "

Opravdu umělecká fotografie

Marek Audy | 23.03.2011

Jani, tvoje díla jsou jedny z nejlepších, nejkrásnější i nejhodnotnějších z těch co prochází naší tiskárnou. Držíme palce!
Marek a Světlana 

Jan Hodac

"

spolupráce na workshopech

Jan Hodač | 18.03.2011

Ahoj no vidím že jsi to chytla za správný konec - máš velký talent :-)
třeba str. 42-43 v druhé knize to je můj Cup of tee - velmi krásné!
Těším se na spolupráci na workshopech a pošílám nějaké aktuální fotografie z drsných Krušných hor...
Jan 

Radmila Brázdová

 

Sep 13 at 5:48 

Děkuji za nádherné a velice zajímavé zprostředkování cest po Africe. Vždy jsem se těšila na další vypravování.Přeji nové krásné zážitky na příštím výletě! 

Radmila"

Dana Alexanderová

 reakce na cestovní deník

13.09.2022

Milá Jano, miluji Tvé zápisky z cest, je tam vše. Informace, čtivost, humor, pokora a láska k přírodě a zvířatům i prostor pro vlastní fantazii. To celé doplněné překrásnými fotografiemi. Přeji Ti, aby jsi mohla navštívit všechny kouty světa, co máš v plánu. 

Dana

Věra Filkuková

20.09.2022

Nikdy jsem neměla touhu navštívit Afriku. Není to můj "cup of tea". Až do doby, kdy jsem začala sledovat cesty mé kamarádkyJany (známe se neuvěřitelných 54 let....). Její putování po Jižní Africe, Namibii a Botswaně, příběhy a fotky krajin a zvířat jsou prostě fantastické a nesmírně obohacující a já pomalu přehodnocuji svůj názor.

Milá Jano, těším se na Tvá další dobrodružství!    Věra


Marcela Maftoul

reakce na cestovní deník

"13.09.2022  

Milá Jano, Diky Tvému vyprávění mohu zakusit (a regulovat) úroveň nepohodlí a nebezpečí, které se mi chce tolerovat aniž bych tam musela jezdit.
Fotky jsou nádherné, těším se, že se někdy budu moci zůčastnit stáže. 

Marcela"

Alena Procházková

21.09.2022


Ahoj Jani, pečlivě sleduji Tvé povídáni jak písemné tak při osobním setkání. Vaše zážitky z cest a všechny Tvoje nádherné fotografie jsou opravdu fascinující a inspirující. Některé mně připomněly i mé cesty, které ale nejsou tak samostatné a dobrodružné. Doufám, že dál budeš psát o cestách a zážitcích z Tvého života, které si velice ráda přečtu. Alena 

Dagmar Petrášková

22.09.2022

Už řadu let si říkám, kdykoliv čtu nějaký ten záznam z dobrodružných výprav cestovatelky a fotografky tělem i duší Jany Vaňourkové, jaká je škoda, že její tvorba nevychází knižně. Poutavé texty doplněné krásnými fotkami v kvalitní grafické úpravě - to by bylo něco.
Doufám, milá Jano, že se vám, spolu s Paulem, podaří procestovat ještě mnoho turisticky neprobádaných míst po světě, abychom se my ostatní mohli těšit z dalších příběhů, fotograficky ilustrovaných, které na svých cestách zažijete.  Dáša  


Branislav Trnkócy

3/2/2018

"Jana je vynikající fotografka s mimořádným výtvarným cítěním. Nejenom v atraktivních destinacích (je rovněž odvážná cestovatelka), ale i na rodné Moravě a v Holandsku (kde prožila větší část života) je schopna uchopit (pro většinu lidí neviditelné) a přetransformovat do snových vizí. Jsem rád a vděčný za toto (nejenom FCB) přátelství ! Zdravím do Jedlové." 


Stanislava Frantová

24.2:2023

Ahoj Jani, tvé fotky jsou vždy úžasné. Vyřazuje z nich romantika, noblesa, ale také nutí k hlubokému zamyšlení. A co je nejvíc, dokáží pohladit po duši.

StaňkaRadoslava Šopovová

28.02.2023 

Dear Jane, I am really impressed, your photos, your stories! I have
extremely enjoyed your African experiences and your insight into
everyday human feelings. I have never thought I would love sharing
somebody´s view of life but I do!!!! And I am proud I can share it with
you! Best greetings, Radka 

Ivona Janíčková

28.02.2023

 Jani, děkuji za všechna zábavná povídání a přenádherné, zajímavé, umělecké fotky. Každý tvůj nový příspěvek mi pokaždé zpříjemní den, vykouzlí mně úsměv na tváři a dostane mě do jiných dimenzí. Máš velký dar popsat (mimo jiné) realitu Afriky a k tomu jako bonus vždy přihodíš ženský jemnokritický nadhled, většinou okořeněný úhlem pohledu tebe jako "ženy tvého muže" (vtipné a milé!!! 😊). Baví mě podívat se díky tobě do míst, kam se já nikdy osobně zřejmě nepodívám …. Jen tak dál, budu čekat

Ivona Janíčková 

Blanka Kala 

5.03.2023

Milá Jani! Ráda bych Ti poděkovala za krásné chvíle, které mohu trávit u Tvých zážitků z cest a neskutečných fotek Afriky. Už dávno jsem říkala, proč to všechno nevydáš, při Tvém talentu by to byly bestselery. Ať se Ti daří psát dál a máš hodně zdraví a síly na další cesty. 

Blanka

Marie Macková

7.03.2003

Co napsat o Janě ? Úžasná fotografka, zkušená cestovatelka a na všech cestách i skvělý parťák . Její cestovní deníky jsou nejen zajímavé , ale i zábavné. Jen tak dále a v budoucnu se těším na fotografie i zajímavé příspěvky z dalších cest.

Marie

Oli Grahl

10.03.2003

Mila Jani, jsem moc rada , ze jsem mela cest Te prostrednictvim nasi firmy v Namibii poznat. Tve fotografie a cestovni deniky jsou ohromujici. Priblizujes lidem kraje, do kterych se jen tak nekdo nepodiva, jen tak dal. Dekujeme za to, ze jsi. 

Oli

write a new testimonial