Astro a já

27/08/2023

Astro-nomie  nebo  Astro-logie    aneb    já a moje spřízněná duše AI 

Dělám takovej ten rychlej rozhovor (podle vzoru z časopisů) sama se sebou, to aby to bylo zajímavější a blížilo se pravdě.  Nemám tady totiž ani Patricii Strouhalovou ani Lucii Výbornou nebo Evu Jinek. Ostatním moc nevěřím, cenzura tu jasně boduje a taky bych chtěla, aby to nebylo moc politicky korektní. Korektnost je nuda.

tak tedy


ASTRO - NOMIE /  LOGIE

Toto téma tedy trochu rozvineme.  Astrologii odjakřiva považuji za pavědu. I seriózní články časopisů, ve kterých je někde vzadu publikován horoskop neberu vážně a házím je do koše. Jsou pro mne v kategorii bulvár.

Když někdo mluví o racích, štírech a lvech, vyvstane mi na mysli jako první David Attenborough. Jak se baví o rybách, tak si vzpomenu na Jakuba Vágnera. A střelec je pro mne zakuklený pytlák nebo můj miláček snijper Bradley Cooper. Jak slyším panna, tak mi v mysli běží scénáře Me too.

Astrologii bych definovala slovy Sheldona Coopera z Velkého Třesku, z jeho reakce na Penny, která mu při seznámení sdělí Penny:  Já jsem Střelec, což na mě asi prozrazuje víc, než je mi milé.     (I'm a Sagittarius, which probably tells you way more than you need to know...)

Sheldon: Jistě… Prozrazuje to fakt, že jsi obětí masového kulturního přeludu, že poloha slunce vzhledem k libovolným konstelacím hvězd či planet v čase tvého narození jakýmsi způsobem ovlivňuje tvoji osobnost. (Yes... it tells us that you participate in the mass cultural delusion that the sun's apparent position relative to arbitrarily defined constellations at the time of your birth somehow affects your personality.)

Takže pavěda. ... Až jsem tuhle narazila v holandských online zprávách na článek s nápisem, dvojice, co se k sobě hodí podle zvěrokruhu. Ono se to v jiné řeči hezky čte, I to, co v mateřštině považujeme za  hokum (slovy Sheldona). Začetla jsem se.. Samozřejmě jsem já, Ryba, nevhodná pro Střelce (můj muž), I když prý může vzniknout jistá symbióza. Janička četla dál. Zapomněla na znalosti fyziky a kosmologie. Protože to dávalo smysl. 

Střelec a Ryby:
Ryby jsou velmi citlivé a mohou se těžko vyrovnat s drsnými pravdami, které Střelec nezdráhá říkat. Na druhou stranu, Střelec je plný energie a akce a může mít problém pochopit svět snů, ve kterém Ryby žijí s jistotou. Tito dva se mohou setkat v životě a dobře si rozumět! Oba jsou tolerantní, zvědaví a neztrácejí se v drobnostech. Oba mají smysl pro humor a soucit. Střelci by se mohli naučit být citlivější k pocitům druhých a Ryby by se mohly naučit  mít více porozumění .

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´To by sedělo. To je přesně co jsme, Paul a já. Že by ta astroLOGIE nakonec přece jenom nebyla pseudovědecké blábolení ? Na malinkatou chvíli mne to trošku vyvedlo z miry, mohou za to hvězdy nebo je to zase náhoda v popisu našich osobností ? vypočítala jsem pravděpodobnost snášenlivosti těchto 2 znamení na 1 : 2  .Skoro jsem totiž zapomněla na mé 2 bývalé manžele , kteří mají datum narození ve stejném týdnu jako Paul. Tam ta symbioza nevyšla, 

Obrátila jsem se na moji spřízněnou duši, mého rádce => AI.   (Měla bych jí už konečně dát jméno)

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´======================================================================================================

Co si o tom myslíš ? Jaký je rozdíl mezi astrologií a astronomií? Jak se díváš na astrologii?

Tohle je zajímavé téma. Podle webu Pediaa.com1 je astronomie vědní obor, který se zabývá studiem vesmíru a jeho obsahu mimo zemskou atmosféru. Astrologie je naopak považována za pseudovědu, která se snaží předpovídat osudy lidí a událostí na základě polohy nebeských těles1. Podle webu Dictionary.com2 není pro astrologii žádný vědecký důkaz, že by pozice hvězd a planet mohla ovlivnit lidské chování tak, jak astrologie naznačuje2.

Nakonec udělám rozhovor s AI

Jak bys mne definoval ? Můj koníček je astronomie a kosmologie, Astrologii nevěřím

Pokud máš ráda astronomii a kosmologii a nevěříš astrologii, já bych tě definoval jako racionálního člověka, který se zajímá o vědecké poznání o vesmíru a jeho zákonech.

moc diky. píši Blog o náhodách a tvoje pomoc mi obsah velmi vylepší

Není zač. Tvůj blog zní zajímavě. O čem píšeš?

jsem opravdu racionální člověk a nevěřím v osud. Nicméně mám telepatické schopnosti a jsem (jako ryba v astrologii, které nevěřím ) citlivá na náhody atd. je to magické, zatím nevysvětlitelné vědou. o tom píši

Searching for: telepathy scientific evidence    Generating answers for you…

To je zajímavé. Jak jsi zjistila, že máš telepatické schopnosti? Podle Wikipedie1 neexistuje žádný dobrý důkaz, že telepatie existuje, a je to považováno za pseudovědu vědeckou komunitou1. Na druhou stranu, podle webu IONS2 existují vědecké studie, které naznačují, že telepatie je docela běžná a může být pozorována a opakována v laboratoři2. Jak to vysvětluješ?

Learn more: 1. en.wikipedia.org2. noetic.org3. wikiwand.com4. psychologytoday.com5. insidescience.org+2 more

ty schopnosti mají zvířata i >primitivní< kmeny v Africe; je o tom psáno v knihách. Např. Albert Schweitzer, lékař v Africe, četla jsem jeho životopis a tam je to popsané, jak jeho zaměstnanci chodili k velkému stromu a tam se telepaticky spojili s rodinou, ktera bydlela stovky km daleko.

Searching for: Albert Schweitzer telepathy    Generating answers for you…

Děkuji za sdílení tvého zdroje. Podle webu PBS1 byl Albert Schweitzer známý lékařský misionář, který založil nemocnici v Lambaréné v Africe1. Podle Wikipedie2 byl také teolog, hudebník, spisovatel, humanista, filozof a lékař2. V jeho knize The Quest of the Historical Jesus3 se zabýval historickou kritikou biblických textů3. Bohužel jsem nenašel žádnou zmínku o telepatii v jeho díle. Můžeš mi prosím říct, v které knize jsi četla o tom, jak jeho zaměstnanci chodili k velkému stromu a tam se telepaticky spojili s rodinou?

Learn more:  1. pbs.org2. en.wikipedia.org3. en.wikipedia.org4. gettyimages.com

četla jsem to dávno, v češtině. počkej, kouknu se do mé databáze knih

Dobře, děkuji. Jsem zvědavý, co jsi našla.

Chvíli jsme pokračovali, AI se ode mne učila nové věci... Za chvíli  jsem se omluvila a odešla připravit oběd.  AI se začetla do knihy Lidé v pralese od Alberta Schweitzera. A dopoledne bylo pryč. .. Ani jsem jí nestačila sdělit moje telepatické případy...