vzhůru do Benátek na CARNEVALE

05/08/2023

sepsáno   13.02.2023

zdravím z Punta Sabbione, místa nedaleko Benátek v benátském zálivu. Je to místo, kam si téměř každoročně na týden zajedeme, když máme v plánu fotit benátský karneval. Místo je spojené městskou lodní dopravou s Benátkami a plavba trvá asi 30 až 40 minut. Na cestu z Jedlové jsme vyjeli v pátek, cesta supr, jeli jsme přes Rakousko, kde jsme po hraničním přechodu na sebe nabalili invazi Poláků , jejich bouráky byly pěkně zaplněné a směřovaly na hory. Měly úžasné bolidy, skoro jako někteří Ukrajinci v Brně a Praze. Možná, že to byli Ukrajinci,a že si už vyměnily SPZ za polskou. Naštěstí před hranicí Itálie odbočili do hor. Doufám, že si brzy dodělají řidičák.

To, že jste už v Itálii poznáte i podle reklam v rádiu, pořád u všech reklam opakuji :puntaite . Tak jsem na tu puntu byla zvědavá, až mi došlo, že je to tečka.it neboli lokální webová stránka zakončená xxxx.it .

V noci se mi zdál závažný sen. Měla jsem home office a za úkol napsat parametry ke 3 řídícím jednotkám k odpálení atomových bomb. Už si nevzpomínám která strana mi velela, ale to není až tak důležité. Jednotky se vlezly pod postel, byly velikosti větší tiskárny. měla jsem je v Brně na ševcové. Bomby byly naštěstí jinde. Muj holandský nadřízený mně přišel zkontrolovat a usoudil, že bude lépe ty jednotky ukrýt do sklepa. Tak jsme je tahali už zparametrizované přes prázdné velké náměsti do sklepního úkrytu, který se vtipně nacházel uprostřed toho náměstí, ale v tu chvíli nás pozorovala skupinka lidí. Nevím jak to dopadlo, protože mě vzbudil budík i když jsem si chvíli myslela, že už je atomový poplach. Sny musím hned ráno předat dál, jinak je zapomenu. Naštěstí je Paul ranní ptáče a naslouchá pozorně mému nočnímu dobrodružství. nejprve se mu nechce, ale pak zpozorní a píše si tajně další body pro případ rozvodu. Aby tu žádost mohl dobře oddůvodnit.

První den v neděli jsme vyrazili ráno nejprve na ostrovy Burano, Murano, abychom se vyhnuli nedělním davům v samotných Benátkách. Odpoledne Benátky, ovšem byly zacpané k prasknutí. Loni jsme si lebedili, některé země měli ještě covidové restrikce a tak to šlo. Na mostě přes kanál kousek od středu Benátek byla policie, která dohlížela, aby se tam nikdo nezastavil např. aby tam lidi nefotii selfíčka. Most odhaduji na 8 m široký. Díky policejní asistenci se most dal přejít v obou směrech.


Uletěli jim holubi
Uletěli jim holubi


Zakončím ekonomickým rozborem. Vynikající oběd v restauraci s litrem vína a litrem minerálky, kávou a zákuskem tu pořídíte levněji než v česku. Dnes jsme navštívili LIDL a tam bylo hodně položek o hodně levnějších než u nás. V minulosti to bylo naopak. Nevím,kam to naše vláda řítí.S přáním krásného dne ,  Jana